Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Telewizja Kościerzyna

Switch to desktop

W naszym mieście powstanie Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

altRadni miasta podjęli uchwałę o powołaniu nowej jednostki zajmującej się sportem. Na mocy środowego postanowienia w Kościerzynie zacznie funkcjonować Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym samym Centrum Kultury i Sportu ograniczy swoją działalność do zajmowania się sferą kulturalną.

Rekomendowany przez burmistrza projekt zakłada powołanie jednostki, która miałaby poprawić kondycję sportu w Kościerzynie. Według słów włodarza działalność nowego ośrodka nie będzie oznaczała wzrostu kosztów. Zdaniem Zdzisława Czuchy i części radnych efekty pracy Centrum Kultury i Sportu nie były satysfakcjonujące. Szczególne zastrzeżenia wysunięto pod adresem gospodarowania obiektami rekreacyjnymi i współpracy z organizacjami sportowymi. Mała jednostka ma sprawniej obsłużyć ten obszar, z czym zgadza się również Jan Dittrich, dyrektor Centrum Kultury i Sportu.

Niektórzy radni nie byli jednak przekonani do konieczności tworzenia nowej instytucji. Michał Majewski nazwał projekt wyjściem zastępczym. Zdaniem radnego lepszym wyjściem byłaby reorganizacja i poprawa sytuacji wewnątrz istniejącej już instytucji. W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Derra, do którego należał jeden z trzech głosów przeciwnych.

Ostatecznie uchwała została przyjęta z wynikiem dziewięciu głosów na tak, trzech na nie i ośmiu wstrzymujących się. KOSiR, którego siedzia będzie znajdowała się w budynku przy miejskim stadionie ma rozpocząć swoją działalność w kwietniu tego roku. 

W toku sesji radni zatwierdzili również skład osobowy Rady Seniorów Miasta Kościerzyna. W najbliższym czasie piętnastu radnych będzie mogło zasiąść w sali obrad i rozpocząć swoją działalność.Komentarze   

0 #45 ZORRO 2013-02-19 04:05
LEN,MALISZEWSKI ,NIC,DLA,CKIS.T YLKO,PZU,W,GODZ INACH,PRACY
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #44 mieszkaniec 2013-02-06 13:12
dla kogo przygotował Pan Czucha i Pan Słomiński to stanowisko pracy- dla rodziny????
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #43 Biznes 2013-02-06 13:10
Michał Majewski i Tomasz Derra,mają rację.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #42 m 2013-02-05 17:49
Na folwarku KOS EKO Fennig prezes, Kiszteinowa rada nadzorcza, Czucha szef spółki. Czy można wymyśleć ułożyć lepszy skład do "kręcenia lodów" - przekleiłem z innej strony - prawda czy nieprawda ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #41 Tomala 2013-02-04 12:15
Życie kaszub pisze prawdę to was boli cwele my normalni ją czytamy a nie załatwiamy stołki dla swojej rodziny ja szukam pracy w tej Kościerzynie bo nie mam okładów i mam rodzinę na utrzymaniu ale jestem szczęśliwy i może kiedyś Kościerzyna będzie normalna
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #40 Do # 36 i # 37 2013-02-04 12:08
Jeżeli chcecie mieć fałszywy obraz historii Kaszub, to czytajcie Życie Kaszub.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #39 nikt 2013-02-04 09:40
ten cały Męczykowski jest wybitnym "specjalistą", bo wymienianie sukcesów w zdobywaniu środków unijnych zaczyna od "schetynówek" a na stronie MSW http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9338/Trwa_nabor_na_schetynowki.html
twierdzą, że są to środki z budżetu państwa. Widocznie w MSW sami nie wiedzą skąd ta kasa będzie, bo nie wierzę żeby taki "specjalista" jak Dariusz Męczykowski mógł się mylić, lub (o zgrozo) powiedzieć nieprawdę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #38 wyborca 2013-02-03 22:32
kochani koscierzacy zapamietajcie te nazwiska i żadne z nich (wszyscy członkowie rady) nie mogą dostac ani jednego naszego glosu,głosujmy na tych ktorzy jeszcze nie byli w radzie.
Tym panom juz dziekujemy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #37 Życie Kaszub 2013-02-03 21:39
Wielka szkoda że nie można pisać o naszym powiecie w samych superlatywach ,ale to nie wina mieszkańców lecz tych którzy rządzą lub usiłują rządzić . Za sprzątanie zabrali się radni powiatowi i to szczególnie Ci spoza miasta . Miejscy radni spią i tolerują kanty i nepotyzm bo pewnie w nim też uczestniczą. Radni wszystkich opcji zbudzcie się i weście przykład z tych którzy usiłują naprawiać to co złe np. Przewodowska , Janta , Małachowskiplus opozycja
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #36 ale bałagan 2013-02-03 17:25
Rzeczywiście czytałem Życie Kaszub i co widzę ? Kilka nowych afer w mieście i w powiecie, i małe i duże. No, no - kilka osób zaczyna w naszym mieście sprzątać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #35 Kościerzak 2013-02-03 12:49
BRAWO,BRAWO i jeszcze raz BRAWO.Łączyć ,dzielić,łączyć ,dzielić itd.A po co to wszystko.Dla władzy,pięniędz y,spłaty wyborczych zobowiązań(niek oniecznie oficjalnych).No panie Z.Cz.to już szczyt hipokryzji w pana wykonaniu.Nie widzę tu rzadnych korzyści dla miasta,a zwłaszcza mieszkańców Kościerzyny(no poza nielicznymi,któ rzy na ten projekt się załapią...,a domyślamy się KTO).W dzieleniu nie ma pan równych sobie.To czego dokonał pan przed ostatnimi wyborami ze wspólnotą ,to woła o pomstę do nieba.Udało się to panu bardzo dobrze.Czy z korzyścią dla miasta?Na pewno nie.Ale licznik bije.Miejsc do obsadzenia i spłaty przedwyborczych zobowiązań coraz mniej.A i ci ,którzy są obecnie beneficjentami pana zobowiązań nie wbiją panu noża w plecy...?Już niedługo ,coraz bliżej,a przekonamy się.
A do mieszkańców prośba i apel.Uważnie śledżcie poczynania obecnej władzy i porównajcie je z dokonaniami poprzedniej.
Wynik jest z góry przesadzony.Ten samorząd ze swymi poronionymi pomysłami zmiany nazw ulic itp wypada kiepsko... .
Mimo to życzę dobrego samopoczucia ,bo jeszcze trochę czasu zostało.A może stanie się cud i wcześniej pan Z.Cz. przejrzy na oczy... .Czego z calego serca życzę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #34 Męczykowski 2013-02-02 20:06
Zgoda ten Męczykowski jeszcze gorzej ględzi jak ten ryży z Sopotu
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #33 do pierdzielenie 2013-02-02 18:48
I tak długo wytrzymałeś tego Męczyka ja ani minuty nie dałem rady jego słuchać już po paru sekundach miałem dosyć tego ględzenia od rzeczy
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #32 To ja 2013-02-02 18:40
A tu artykuł o zadłużeniu miasta i podwyżkach w urzędzie miasta!!! http://www.***/Article/Index/2441
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #31 pierdzielenie 2013-02-02 16:59
Wytrzymałem może trzy minuty męczykowego pieprzenia ,a Ci redaktorzy jak przygłupy go słuchali
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #30 Cyganienie 2013-02-02 12:30
Co ten Męczyk pierdzieli od rzeczy jak potłuczony . On jest w ogóle nie przygotowany do rozmowy zmyśla na potęgę .
Niech lepiej powie il;e On skasował ....
kosztem innych którzy nie dostali bo On dostał.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #29 Majewski 2013-02-01 15:53
Majewskiego firma nawet w kryzysie dobrze prosperuj, a Czucha jest kryzys i w mieście jest źle. Był posłem i też było przeciętnie ... Tylko Majewski na burmistrza. Jest bardzo, ale to bardzo uczciwy. W końcu nie będą kręcone lody !
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #28 Do Tomka Dery 2013-02-01 15:49
Bronisz zwolnienia tego pracownika, bo to kolega, dobry znajomy ? Czy z innych powodów ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #27 obserwator 2013-02-01 13:34
Jak by Maja był burmistrzem to wszyscy mieszkańcy idą z torbami
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #26 Ale po co ta zazdrość... 2013-02-01 13:24
Moi drodzy , jeżeli idzie połączyć dom pogrzebowy w domem weselnym , Wodociągi z KOSPECem ,PiS z PO , ulice z dziurami , Gminę z Miastem , ba , nawet Starostę z Naczelnik , to można i drugą stronę ;D !
Życzę Wam wspaniałego weekendu i uśmiechu na twarzy ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za obraźliwe treści publikowane przez użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

http://koscierzyna24.info/

Top Desktop version