1. Czym są panele fotowoltaiczne?
2. Fotowoltaika Kościerzyna - kiedy się opłaca?
3. Instalacje fotowoltaiczne - jak przebiega ich zamawianie?
4. Jak dużo może oszczędzić instalacja fotowoltaiczna?
Czym są panele fotowoltaiczne?
Odnawialne źródła energii są coraz gorętszym tematem, jeżeli chodzi o miks energetyczny - i to zarówno w pojęciu państwowym, jak i indywidualnego odbiorcy. Nie da się ukryć, że złoża kopalne niedługo się wyczerpią i będziemy musieli zastąpić je czymś innym. Spośród wszystkich obecnie dostępnych opcji energii odnawialnej fotowoltaika jest najwygodniejszą i najłatwiejszą do indywidualnego wykorzystania. Możemy zainstalować ją na własnej posesji i dzięki temu cieszyć się odnawialną energią na własny rachunek.
Zasada działania paneli fotowoltaicznych jest stosunkowo prosta. Ustawione pod odpowiednim kątem są w stanie wyłapywać fotony obecne w promieniach słonecznych. Te z kolei wchodzą w reakcję z krzemem zawartym w panelach, a pozostałe elementy instalacji konwertują ich potencjał na energię elektryczną. Dzięki temu możemy obniżyć zużycie tradycyjnie dostarczanego prądu, jak i swój rachunek od elektrowni.
Fotowoltaika Kościerzyna - kiedy się opłaca?
Montaż instalacji fotowoltaicznej opłaca się praktycznie każdemu, pod warunkiem że nasz dach (lub teren posesji) nie jest przesłonięty z żadnej ze stron. Moc instalacji fotowoltaicznych oblicza się na podstawie indywidualnego zużycia prądu dla konkretnego domostwa i na tej podstawie projektuje cały system. Z tego powodu cena modernizacji dla każdego może być nieco odmienna. Fotowoltaika Kościerzyna to dobra opcja dla rodzin kilkuosobowych, które dużo korzystają z urządzeń elektrycznych i chciałyby obniżyć zużycie prądu wytwarzanego w konwencjonalny sposób w elektrowniach wielkich podmiotów energetycznych.
Instalacje fotowoltaiczne - jak przebiega ich zamawianie?
Pierwszym krokiem na drodze do wykonania prawidłowej instalacji jest konsultacja z firmą zajmującą się ich dystrybucją i montażem. Najpierw oblicza się zapotrzebowanie danego domu na energię i na tej podstawie oblicza, jak wiele elementów musi mieć dany projekt. Następnie wybieramy miejsce, w którym ostatecznie pojawi się cała instalacja. Ostatnim krokiem jest dostarczenie oraz montaż paneli fotowoltaicznych, a także podłączenie ich do sieci, tak abyśmy mogli korzystać z produkowanej przez nie energii. Jednocześnie musimy również poinformować o tym naszego dostawcę prądu i - w miarę możliwości - wynegocjować sobie warunki dotyczące odkupu nadmiaru wyprodukowanej przez nas energii, co często zdarza się szczególnie w miesiącach letnich.
Jak dużo może oszczędzić instalacja fotowoltaiczna?
To, jak oszczędną instalację fotowoltaiczną wybierzemy zależy przede wszystkim od ilości zużywanego prądu oraz czasu, w jakim najczęściej korzystamy z urządzeń elektrycznych. Z tego powodu bezpośrednie oszczędności dla różnych gospodarstw domowych mogą się różnić, jednak mają wspólny mianownik - zawsze się pojawiają. Inwestycja w instalację z zakresu fotowoltaiki zwykle zwraca się w czasie około dziesięciu lat, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na trwałą zmianę na lepsze w kontekście poboru i wykorzystania energii odnawialnej. Jeżeli jesteśmy w stanie, możemy także załapać się na dofinansowanie wykonywanych modernizacji, co dodatkowo obniży nasze koszty.