Aranżacja butiku odzieżowego. Potrzebne wyposażenie
Przemyślany projekt sklepu odzieżowego pozwala stworzyć nowoczesne wnętrze, pasujące do charakteru marki. Ważne przy tym, aby aranżacja butiku była spójna. Jeśli poszczególne elementy wyposażenia pasują do siebie, we wnętrzu panuje harmonia. Estetyczne i funkcjonalne wyposażenie butiku pozwala Klientom zapoznać się z kolekcjami.
Wyposażenie butiku powinno być też oczywiście dostosowane do wielkości lokalu. W przypadku niewielkiej powierzchni świetnie sprawdzają się meble montowane do ścian. Na przykład naścienne regały, panele i kraty sklepowe. Zajmują one zdecydowanie mniej przestrzeni niż meble wolnostojące. Natomiast przy większym metrażu świetne będą regały przyścienne. Meble złączone w długie ciągi pomieszczą znaczny asortyment sklepu.
Sprawdzonym rozwiązaniem są też systemy sklepowe dedykowane do sklepów odzieżowych. Takie systemy składają się z mebli modułowych. W ramach jednego systemu mamy do wyboru różne warianty regałów przyściennych, gondoli czy też stojaków na ubrania. Możemy łączyć ze sobą wybrane elementy, a także decydować o rodzaju i ilości wyposażenia. Propozycje ośmiu autorskich systemów sklepowych znajdziemy u polskiego producenta mebli sklepowych, ABM. To między innymi nowoczesny system AVENIR z dodatkiem drewna jesionowego. Warto sprawdzić też kolekcję FENIKS, której wyróżnikiem jest drewno paulownia. Zobacz systemy sklepowe ABM.
Do centralnej części sklepu odzieżowego przeznaczone są gondole, stoliki ekspozycyjne i stojaki na ubrania. Wyjątkowe elementy kolekcji zaprezentujemy na manekinach sklepowych. Warto wspomnieć też o dodatkach do regałów, krat i paneli. Te elementy pozwalają na eksponowanie kolekcji w interesujący sposób. Różne rodzaje zawieszek sklepowych umożliwiają prezentację ubrań z różnych stron. Na przykład bokiem lub przodem do Klientów. Do prezentacji odzieży służą też ramiona odzieżowe i półki.
Kolejnym niezbędnym elementem butiku są przymierzalnie. To miejsce, gdzie Klienci oceniają strój przed zakupem. Ważne więc, aby odbywało się to w komfortowych warunkach. Dlatego wyposażmy je w duże lustra, pufy i haczyki. Przymierzalnie mogą być wykonane z systemu rurowego i zakryte grubymi zasłonami. Opcją całkiem zabudowaną są przymierzalnie wolnostojące.
W wystroju sklepu odzieżowego możemy uwzględnić również siedziska i stoliki. W strefie relaksacyjnej Klienci będą mogli odpocząć, napić się kawy i przejrzeć pisma o modzie.
Klienci, którzy wybrali już swoje produkty, kierują się do kasy. Profesjonalną obsługę Klientów umożliwia lada sklepowa. To właśnie przy tym stanowisku Klienci otrzymują porady i finalizują transakcje. To także swoista wizytówka sklepu. Jej wygląd powinien więc pasować do reszty wystroju. Szeroka lada wyposażona w potrzebne szafki i półki ułatwia też pracę personelowi.
Pamiętajmy również o aranżacji witryny sklepowej. Za jej pomocą opowiedzmy historię zgodną z ideą kolekcji. W tym celu możemy wykorzystać standy reklamowe, manekiny sklepowe, stoliki i ciekawe dekoracje. Aby przyciągnąć uwagę Klientów, zadbajmy też o oświetlenie wystawy.
Branżowe meble do butiku odzieżowego od ABM
Jako polski producent mebli sklepowych proponujemy kompletne wyposażenie do sklepu odzieżowego. Nasi specjaliści przygotują profesjonalny projekt butiku. Uwzględnią metraż, układ pomieszczeń i wizerunek marki. Wizualizacje 3D oraz rzuty ułatwią podjęcie decyzji o aranżacji sklepu. Sprawdź tutaj realizacje sklepów odzieżowych przez ABM.
Po akceptacji projektu przystępujemy do wyprodukowania mebli. Następnie transportujemy meble oraz montujemy je w lokalu Klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi Klienci mogą skupić się na pozostałych kwestiach rozpoczęcia działalności.
Wyposażamy sklepy – zapraszamy do kontaktu!