Rozmowę zaczęliśmy od Rady Miasta, w której nasz gość zasiada już drugą kadencję. Niedawno rada zadecydowała o kolejnej pomocy finansowej dla KOS-EKO - było to 250 tysięcy złotych na rozbudowę sieci ciepłowniczej. Jak Paweł Liedtke głosował w tej sprawie? Pojawiły się głosy, również na naszej stronie internetowej: jak to jest, że spółkę trzeba ciągle ratować finansowo? Czy bez tej pomocy KOS-EKO nie poradziłoby sobie?
W porządku obiad najbliższej sesji znajduje się podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi za 2014 rok. Jak zdaniem naszego gościa, z punktu widzenia radnego, radzi sobie Michał Majewski w tej nowej roli?
Dużo komentarzy wzbudził pomysł nadania nazwy płycie rynku. Mieszkańcy nadsyłają swoje propozycje, ale ostatnie słowo ma należeć do państwa, czyli do radnych. Jaki jest cel tych zmian?
Paweł Liedtke jest pan instruktorem Kościerskiego Klubu Karate. Sekcja karate tradycyjnego gdyńskiego klubu powstała w Kościerzynie w 1990r., a kiedy powstał Kościerski Klub Karate? Kto go założył? Jak wiele należy obecnie do klubu i czy są to mieszkańcy tylko miasta, a może całego powiatu? Co trzeba zrobić, by stać się częścią klubu? Gdzie i jak często odbywają się treningi?
Najczęściej dochodzą do nas informacje o sukcesach Magdy Mielnik, która na swoim koncie ma tytuły Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata. To najbardziej utytułowana zawodniczka klubu? Jaka jest tajemnica takich sukcesów?
Obiecująco radzą sobie też młodzi zawodnicy. Przykład to Dorian Gierszewski, który zdobył medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Do jakich startów przygotowują się teraz kościerscy karatecy?
Co kryje się pod hasłem Ministerstwo ANTYSportu? Dlaczego Polskie Związki Sportowe, w tym Kościerski Klub Karate, sprzeciwiają się nowelizacji ustawy o sporcie?
Na koniec rozmowy przypominamy o zwycięskiej batalii o powrót sądu do Kościerzyny. To była długa walka, w którą Paweł Liedtke bardzo się zaangażował. Dlaczego to było tak ważne, by sąd wrócił do naszego miasta?
Napisz komentarz
Komentarze