Plastikowe czerwone pudełko, a w nim formularz z danymi, kontakt do najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach i przyjmowanych lekach. Te dane mają służyć jako wskazówka dla służb ratowniczych.
Sylwia Trzebiatowska-Glok - dyrektor MOPS: Nazwałabym to zaworem bezpieczeństwa. W przypadku, gdy do mieszkania muszą wejść służby medyczne, czy ratunkowe, w celu ratowania życia, a nie ma kontaktu z osobą, która jest w tym mieszkaniu, to jest to, co może uratować nam życie.
Takie zestawy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie rozdał już seniorom.
Sylwia Trzebiatowska-Glok: Pierwszego października, przy okazji dnia seniora, rozdawaliśmy je naszym seniorom. Śmiem twierdzić, że około 200 seniorów na terenie miasta jest w tej chwili wyposażonych właśnie w pudełko życia.
W zestawie znajdują się również dwie naklejki. Jedną z nich najlepiej umieścić jak najbliżej wejścia do mieszkania, na przykład na lustrze w przedpokoju. Druga nalepka powinna oznaczyć miejsce, w którym znajduje się pudełko życia.
Sylwia Trzebiatowska-Glok: Zwyczajowo jest to lodówka w kuchni, bo większość ludzi lodówkę ma, bądź też szafka pod telewizorem. I tam druga nalepka, a w środku pudełko, a w pudełku karta z informacjami dotyczącymi naszego stanu zdrowia, bądź mogącymi mieć wpływ na ratowanie tego zdrowia.
Napisz komentarz
Komentarze