Kościół katolicki naucza, że Najświętsza Maryja Panna została niepokalanie poczęta, to znaczy od chwili poczęcia w łonie matki była wolna od zmazy grzechu pierworodnego naszych pierwszych rodziców, Adama i Ewy. Jest to szczególny przywilej Najświętszej Maryi Panny, który nie odnosi się do żadnej innej istoty ludzkiej.
Według Księgi Rodzaju, Adam i Ewa utracili swoją pierwotną świętość, niewinność i integralność przez nieposłuszeństwo Bożemu przykazaniu, aby powstrzymać się od zerwania owocu z drzewa poznania. (Rdz, 2-3).
Dogmat Niepokalanego Poczęcia został ogłoszony przez Piusa IX bullą „Ineffabilis Deus” w 1854 r :
„Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę do zwalczania grzechu”
Ogłoszony 4 lata wcześniej dogmat Maryja potwierdziła w czasie objawień w Lourdes w 1858 r. To właśnie wtedy Bernardecie Soubirous przedstawiła się mówiąc:
“Jestem Niepokalane Poczęcie”.
Kolejne objawienie miało miejsce w Polsce w 1877 r. W Gietrzwałdzie widzącej Justynie Szafryńskiej,na pytanie „Kto Ty jesteś?” Maryja odpowiedziała :
„Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta”.
W tym dniu o godzinie 12.00 obchodzimy też „Godzinę Łaski” dla całego świata. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
Jak godnie przeżyć „Godzinę Łaski”?
Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle. Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.
Napisz komentarz
Komentarze