Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 09:47

Umiejętności, które opłacają się w każdej pracy

Często mówi się o uczeniu się jako o inwestowaniu. Ekonomiści mówią o kapitale ludzkim, zakładając, że umiejętności i wiedza, podobnie jak maszyny czy fabryki, są przede wszystkim rzeczami, które możemy wykorzystać do zarabiania pieniędzy.
  • 05.12.2022 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Umiejętności, które opłacają się w każdej pracy

 Ze wszystkich powodów, dla których warto się uczyć, samo zarabianie pieniędzy nie jest najlepszym. Spędzam większość czasu na nauce na rzeczach, które nie przyniosą mi ani grosza.

Skoro jednak tak często mówimy o nauce jako inwestycji, pomyślałem, że warto zastanowić się, które umiejętności przynoszą najlepszy zwrot z inwestycji. Gdybyś był, powiedzmy, zarządzającym portfelem kapitału ludzkiego, czego byś się uczył, żeby zmaksymalizować swój zysk? Więcej o pracy znajdziesz na suprofit.com

Bycie naprawdę dobrym w Excelu

Każdy chce być programistą lub twórcą sztucznej inteligencji. Excel z kolei jest nudny. Jednak od Excela zależy zaskakująco dużo działań biznesowych. Wiele z najbardziej wartościowych umiejętności nie jest najnowocześniejszych, ale polega na tym, że dobrze posługujemy się powszechnie używanym narzędziem.

Pisanie dobrych e-maili

E-mail jest podstawą zawrotnej ilości naszej pracy. Wiele wątków mailowych w miejscu pracy, jest niechlujnych i niezorganizowanych, co prowadzi do powstania nieporozumień. Umiejętność organizowania i wyrażania swoich myśli w taki sposób, by wyskakiwały z nich elementy działań i by ograniczyć ilość zwrotów akcji, jest ogromnym atutem.

Bycie niezłym mówcą publicznym

Mam ogromny szacunek dla dobrych mówców publicznych. Utrzymanie uwagi publiczności nie jest łatwe, a jednocześnie być zabawnym, uprzejmym, informacyjnym i pomocnym to ogromne zadanie. Jednak podobnie jak w przypadku poczty elektronicznej, poprzeczka jest tu ustawiona dość nisko. Wystarczy być niezłym mówcą, by wyróżnić się na konferencjach i spotkaniach. Powinieneś przynajmniej umieć wygłosić przemówienie bez czytania notatek czy slajdów, komunikować się zwięźle i zmieniać kierunek prezentacji w zależności od potrzeb słuchaczy.

Załatwiasz wszystko, co powiedziałeś, że zrobisz

Ogromna część sukcesu ekonomicznego sprowadza się do podstawowej niezawodności. Czy podjąłeś się jakiegoś zadania lub projektu? Ukończyłeś je na czas, czy potrzebowałeś dodatkowych przypomnień i zachęty? Część tej umiejętności to po prostu bycie zorganizowanym i wydajnym. W dużej mierze chodzi też o zarządzanie oczekiwaniami.

Efektywne prowadzenie badań

Badania kojarzą nam się z naukowcami i dziennikarzami, ale znalezienie wyczerpującej odpowiedzi na pytanie jest cenne w każdej dziedzinie. Jakiego oprogramowania najlepiej używać? Co robi nasza konkurencja? Co polecają eksperci? Partnerem serwisu SUprofit jest sklep suplegsm.com

--- Artykuł sponsorowany ---