Młodzi kościerzynianie w pobitym polu pozostawili m.in. wielu rywali z największych polskich klubów z Gdyni, Gdańska, Krakowa, Gniezna, Wrocławia, Zielonej Góry, Włocławka, Poznania, Wejherowa czy Szczecina. W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego i Pawła Liedtke zajęli 7. miejsce, zdobywając 21 punktów, tyle samo co ekipy z Krakowa i Poznania.
Kościerski klub reprezentowany był przez następujących zawodników: Antonina Czarnowska, Julian Rekowski, Nikola Romińska, Dorian Gierszewski – wszyscy z sekcji w Lipuszu oraz Oliwia Wnuk-Lipińska, Monika Pałubicka, Szymon Koźlarski, Hubert Mrowiński, Jakub Liedtke i Mateusz Jażdżewski.
Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych, już od pięcio i sześciolatków począwszy, na weteranach w wieku 40+ skończywszy.
Liderem kościerskiej ekipy tym razem okazał się Dorian Gierszewski który w konkurencji kumite zdobył złoty medal, dokładając jeszcze brąz w konkurencji kata. Nawet ci kościerzynianie, którzy nie zdobyli medalu, zanotowali co najmniej po dwa zwycięstwa w swoich konkurencjach. Jest to tym cenniejsze, że wielu z nich toczyło pojedynki z zawodnikami najlepszych polskich klubów, z członkami kadry narodowej i medalistami najważniejszych zawodów międzynarodowych.
Medale dla naszych barw zdobyli:
Złote:
Dorian Gierszewski
Monika Pałubicka
Julian Rekowski
Srebrny:
Antonina Czarnowska
Brązowe:
Dorian Gierszewski
Oliwia Wnuk-Lipińska
Hubert Mrowiński
Wszyscy medaliści są wychowankami senseia Wojciecha Mrowińskiego. Udanym występem w Szczecinie, kolejny raz wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na sportowej mapie polskiego karate tradycyjnego, godnie reprezentując klub, miasto oraz region. Turniejowi towarzyszyły mini-konferencje i wykłady dotyczące kultury Japonii i dalekiego wschodu oraz praktyczne warsztaty origami a także kaligrafii japońskiej. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Karate Tradycyjnego.
Napisz komentarz
Komentarze