Żeby dostać stypendium, uczeń powinien mieć wysoką średnią ocen z przedmiotów zawodowych (minimum 5,2). Dodatkowe punkty uczniowie otrzymają za za udział w olimpiadach, turniejach i konkursach czy wolontariatach. Stypendium wynosi 250 zł miesięcznie i jest wypłacane przez 10 miesięcy. Regulamin przyznawania stypendiów i generator wniosków znajdują się w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.
Stypendium mogą otrzymać uczniowie mieszkający w województwie pomorskim, uczęszczający do technikum, zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły branżowej I stopnia. Powinni kształcić się w zawodach odpowiadających branżom ważnym dla rozwoju regionu, czyli m.in.: teleinformatyce ICT i elektronice, przemyśle morskim, środowisku, energetyce i ekoenergetyce, zdrowiu i srebrnej gospodarce, transporcie, logistyce i motoryzacji, budownictwie, sektorze kreatywnym, chemii lekkiej, petrochemii, biotechnologii, turystyce, sporcie i rekreacji, usługach finansowych i biznesowych, a także w przemyśle spożywczym.
To już trzecia edycja stypendiów dla uczniów szkół zawodowych. W poprzednich przyznano 820 stypendiów dla uczniów z całego województwa o łącznej wartości przekraczającej 2 mln złotych. Stypendia są finansowane w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego projektu: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Wchodzi on w skład przedsięwzięcia strategicznego „Kształtowanie sieci szkół zawodowych w regionie", który realizuje Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z wszystkimi samorządami powiatowymi, Pomorską Izbą Rzemieślniczą w Gdańsku oraz Powiatowym Cechem Rzemiosł w Wejherowie. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 380 mln zł.
Napisz komentarz
Komentarze