Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 04:13
Reklama

Co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi i niebezpiecznymi?

Gdzie możemy bezpiecznie i zgodnie z prawem pozbyć się kłopotliwych odpadów? Odpowiedź to Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi i niebezpiecznymi?

Autor: Związek Gmin Wierzyca

Od dnia 01.10.2018 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starym Lesie nie obsługuje mieszkańców z terenu Związku Gmin Wierzyca.  Obecnie funkcjonujące PSZOK-i to:
PSZOK w Kościerzynie przy ul. Przemysłowej 9a (SUEZ)
czynny: wtorki, środy i czwartki od 13.00 - 17.00 piątki i soboty od 08.00 - 12.00
PSZOK w Starogardzie Gdańskim przy ul. Tczewskiej 22 (STARKOM)
czynny: wtorki, środy i czwartki od 13.00 - 17.00 piątki i soboty od 08.00 - 12.00

PSZOK przyjmuje odpady selektywnie zebrane j.n:
1) przeterminowane leki,
2) chemikalia,
3) zużyte baterie i akumulatory,
4) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
5) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
6) zużyte opony,
7) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów i odpady zielone,
8) odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne,
9) papier;
10) szkło;
11) metale i tworzywa sztuczne.

Nieodpłatnie w ramach uiszczonej przez mieszkańców opłaty za  zagospodarowanie odpadów odprowadzanej do Związku Gmin Wierzyca z poniższymi ograniczeniami:
a)  Opony – przyjmuje się w ilości 4 szt., nie więcej niż 50 kg. w ciągu roku na gospodarstwo domowe.
b) Odpady rozbiórkowe i budowlane oddawane selektywnie są przyjmowane nieodpłatnie w ramach uiszczonej przez mieszkańców opłaty za zagospodarowanie odpadów odprowadzanej do Związku Gmin „Wierzyca” raz w roku kalendarzowym w ilości 1 m3/rok, nie więcej niż 500 kg z gospodarstwa domowego albo z domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
c) Odpady ulegające biodegradacji – przyjmuje się w ilości do 480 litrów lecz nie więcej niż 150 kg w miesiącu z gospodarstwa domowego, albo z domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
d) Odpady wielkogabarytowe – przyjmuje się w ilości do 200 kg w roku kalendarzowym z gospodarstwa domowego albo z domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

W przypadku dostarczenia odpadów w/w wymienionych w ilości większej niż określono pkt. a-d, mieszkaniec jest zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości określonej w Cenniku prowadzącego PSZOK.

 

Źródło: Urząd Gminy Kościerzyna



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama