Piotr Kwidziński - rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie: W naszej komendzie część policjantów jest na zwolnieniach lekarskich z uwagi na stan zdrowia.Staramy się tutaj zapewnić służbę całodobowo, na wszystkie interwencje dojechać na czas, aby nie dochodziło do żadnych zaniedbań […] Nie mogę zdradzić, jak wielu policjantów jest na zwolnieniu, ze względu na to, że telewizję oglądają przestępcy. Jest większa liczba policjantów na zwolnieniach, ale staramy się zachować ciągłość służby, aby Kościerzyna, powiat kościerski był bezpieczny.
Jak się dowiedzieliśmy, na zwolnieniu przebywają przede wszystkim dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego, przez co kościerska jednostka potrzebowała pomocy kadrowej w newralgicznym okresie akcji „Znicz”.
Piotr Kwidziński: Przy Akcji „Znicz” wspomogła nas komenda wojewódzka, dając od dyspozycji naszej komendy 7 funkcjonariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo na naszym cmentarzu, czy na terenie naszego całego powiatu.
Protest mundurowych trwa od lipca. Masowe zwolnienia lekarskie to sprzeciw wobec niesatysfakcjonującej propozycji WSWiA. Związki zawodowe domagają się podwyżek, odmrożenia waloryzacji pensji, zmian przepisów emerytalnych oraz pełnopłatnych zwolnień lekarskich i nadgodzin. Funkcjonariusze, podkreślają, że przez panujące słabe warunki pracy chętnych do służby jest coraz mniej, przez co policjanci są przemęczeni.
W całej Polsce na L4 idą nie tylko policjanci. Zwolnienia lekarskie biorą też strażacy i strażnicy graniczni.
Napisz komentarz
Komentarze