Tematem przewodnim spotkania była „Ekonomia Społeczna w rewitalizacji”. Gośćmi wydarzenia byli między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Gdańsku oraz Urzędu Miasta Kościerzyna.
Oferta skierowana jest przede wszystkim dla osób, które są wykluczone społecznie. Celem jest pomaganie tym osobom poprzez tworzenia dla nich miejsc pracy, a - co za tym idzie - poprawienie jakości ich życia.
Jednym z punktów był temat „Rewitalizacji Osiedla Tysiąclecia - Kartuska”. Projekt, mający być szansą rozwoju dla całej Kościerzyny, przedstawiła Ewa Chmielecka, naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Kościerzyna
Agata Chrul - kierownik biura do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego: Targi Ekonomii Społecznej przygotowane są i dla organizacji pozarządowych, dla przedsiębiorstw już funkcjonujących, ale także dla samorządów aby pokazać, jak ważną rolę przedsiębiorstwa społeczne pełnią w naszym życiu i w środowisku lokalnym.
Targi były przygotowane także dla przedsiębiorców.
Katarzyna Dudzic - kierownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Siedzibą w Debrznie (OWES) - Reprezentuję Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta gminy Debrzno, które realizuje projekt pod nazwą Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej i ten projekt ma za zadanie między innymi promowanie podmiotów ekonomii społecznej gdzie zapraszamy takie podmioty, które reprezentują swoje usługi bądź swoje wyroby.
Na targach można było też nie tylko zobaczyć, ale także kupić regionalne wyroby, jak domowe wypieki pani Karoli Bober z Lipusza.
Karola Bober: Mamy teraz sprzedaż okazjonalną. Mamy pierniki z drewnianych foremek, są bardzo ładne, mało kto w okolicy robi takie wyroby. W piecu chlebowym wypiekam teraz też takie ozdoby świąteczne. Piękne naprawdę, ta receptura ma 185 lat.
W przerwie przewidziany był poczęstunek dla zaproszonych gości.
Napisz komentarz
Komentarze