Raport opublikowany na stronie phmpt.org, rozpoczyna się poniższą sentencją :
Informacje zawarte w tym dokumencie są zastrzeżone i poufne. Wszelkie ujawnianie, powielanie, dystrybucja lub inne rozpowszechnianie tych informacji poza firmą Pfizer, jej podmiotami stowarzyszonymi, licencjobiorcami lub organami regulacyjnymi jest surowo zabronione. O ile nie uzgodniono inaczej na piśmie, akceptując lub przeglądając te materiały, zgadzasz się zachować takie informacje w tajemnicy i nie ujawniać ich innym (z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to wymagane przez obowiązujące prawo) ani używać ich do nieautoryzowanych celów.
Producentowi zajęło 9 stron na wyszczególnienie samych nazw chorób i skutków ubocznych powodowanych przyjęciem preparatu.
Jak się okazuje, lista ta zawiera zebrane przez producenta skutki uboczne, tylko do 28 lutego 2021 roku (nie 2022 roku!). Wynika z tego, że producent od roku wiedział doskonale o skutkach ubocznych, które mogą wystąpić po przyjęciu preparatu.
Można być również przypuszczać, że przez cały kolejny rok do dnia dzisiejszego, lista NOP-ów wzrosła wielokrotnie, nie wliczając w to chorób, które ujawniają się po dłuższym czasie, jak np. chorób autoimmunologicznych czy nowotworowych.
Link do raportu na stronie źródłowej : https://phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf
Wszystkie dotychczas opublikowne dokumenty można pobrać ze strony: „Public Health and Medical Professionals for Transparency” – https://phmpt.org
Public Health and Medical Professionals for Transparency jest organizacją non-profit, składająca się z pracowników służby zdrowia, lekarzy, naukowców i dziennikarzy, istnieje wyłącznie po to, by pozyskiwać i rozpowszechniać dane, na których opiera się FDA przy licencjonowaniu szczepionek przeciw COVID-19. Organizacja nie zajmuje stanowiska w sprawie danych poza tym, że powinny one być publicznie dostępne, aby umożliwić niezależnym ekspertom przeprowadzenie własnego przeglądu i analiz.
Napisz komentarz
Komentarze