sobota, 27 kwietnia 2024 15:16
News will be here

Bieg Morsa w Garczynie: XI edycja poświęcona pamięci Radosława Flisikowskiego [wideo]

W niedzielę Garczynie odbyła się XI edycja Biegu Morsa. Impreza upamiętniła Radosława Flisikowskiego, inicjatora wydarzenia. Zobacz reportaż z tego wydarzenia

W niedzielę (18.02) w Garczynie k. Kościerzyny odbyła się XI edycja Biegu Morsa, który przyciągał tłumy miłośników aktywnego wypoczynku. Imprezę współorganizował Kościerski Klub Morsów "Forrest Gump". W imprezie według szacunków uczestniczyło ok.400 osób.

Bieg odbył się na dystansie 5 km, rozpoczynając o godz. 12:00 w trzech kategoriach: biegu niedźwiedzia polarnego, biegu tekstylnych oraz marszu nordic walking. Po zakończeniu biegu uczestnicy mogli integrować się przy ognisku i skorzystać z posiłku regeneracyjnego. W programie znalazła się również wspólna kąpiel oraz możliwość korzystania z sauny i balii z gorącą wodą.

Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, ponieważ poświęcona została tragicznie zmarłemu Radosławowi Flisikowskiemu, pomysłodawcy i inicjatorowi wydarzenia. Rodzina zmarłego odebrała z rąk władz samorządowych pośmiertnie przyznane medal i odznakę "Złoty Laur".

W Biegu Tekstylnych 6 km zwyciężył Jaszewski z czasem ok. 23:21 min. Drugie miejsce zajął Reiss z czasem ok. 24:55 min, a trzecie Stegart z czasem ok. 26:07 min. Wszyscy reprezentowali klub Olimpijczyk Skorzewo, a dwóch ostatnich pochodzi z Kościerzyny.

W Biegu Niedźwiedzi Polarnych 6 km, pierwsze miejsce zajął Dawid Hartleb z Sieniawy, z czasem około 22:52 min, reprezentując klub HarciRunningTeam. Drugie miejsce przypadło Mariuszowi Barabaszowi z miejscowości Kaliska Kościerskie, z czasem około 24:24 min, biegającym dla Kościerskiego Klubu Morsów Forrest Gump. Trzecią pozycję zajął Rafał Jurczyszyn z Sikorzyna, z czasem około 24:28 min, startujący dla klubu OlimpSwim.

W biegu Nordic Walking 6 km pierwsze miejsce zajął Karol Stiller z Borowca, z czasem około 40:40 min, reprezentujący klub Polipack Team GWE. Drugie miejsce uzyskał Rafał Toporek z Przodkowa z czasem około 41:20 min, także z klubu Polipack Team GWE. Trzecią lokatę zajął Rafał Grobelniak z Żukowa, z czasem około 43:19 min, startujący indywidualnie.