- Integracja Kulturowa i Edukacyjna: Uczestnicy z Polski i Niemiec brali udział w warsztatach i zajęciach skupiających się na historii, polityce i języku, co sprzyjało wzajemnemu zrozumieniu i szacunkowi.
- Zajęcia Terenowe i Spotkania: Program obejmował zwiedzanie muzeum Solidarności, zajęcia w Sopocie oraz spotkanie z Panią Starostą Alicją Żurawską w Kościerzynie, które umożliwiły bezpośrednią wymianę doświadczeń.
- Przyszłe Plany: Kolejny projekt już zaplanowany na październik 2024 roku, kiedy to uczniowie z Kościerzyny odwiedzą Frankfurt nad Menem, kontynuując rozwijającą się współpracę.
Celem projektu była integracja kulturowa naszych państw a także rozwój umiejętności językowych i tych związanych z funkcjonowaniem w grupie. Ponadto zajęcia nastawione były na wymianę wiedzy dotyczącej historii naszych krajów a także form sprawowania rządów. Wspólnym i jednoczącym wszystko elementem był wzajemny szacunek, tolerancja i to, co obaliło rządy komunistyczne w naszych krajach, czyli „Solidarność”.
W trakcie tygodniowego projektu grupie udało się przeprowadzić zajęcia terenowe w Sopocie, zwiedzić muzeum Solidarności a także poznać najważniejsze zabytki starego miasta w Gdańsku.
Jeden dzień projektu przeznaczony był na wizytę w Kościerzynie, zaczęło się od spotkania z Starostą Alicją Żurawską w trakcie, którego można było porozmawiać na temat samorządności w Polsce ze specjalistą i praktykiem. Następnym punktem kościerskiego dnia była wizyta w Ekonomiku, gdzie uczniowie mogli pochwalić się bogatą bazą dydaktyczną i szeroką ofertą edukacyjną. Zajęcia dotyczyły tego, z czego ta szkoła słynie, czyli gotowania, ratownictwa medycznego czy strzelania. W przerwie odbył się także mini koncert orkiestry „Begama”. Dzień zakończyło wspólne ognisko, przejazd wozem drabiniastym i wspinaczka na Wieżycę.
Napisz komentarz
Komentarze