Turniej Grand Prix Tenisa Stołowego składa się z 4 edycji. Jego trzecie rozgrywki przyciągnęły bardzo wielu zwolenników sportu stołowego.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż przewidziano osobne kategorie dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych:
Zbigniew Richert – dyrektor KOSiR: Walczymy chłopcy szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, chłopcy szkoły średnie, mężczyźni do lat 40 i powyżej lat 40, to jest pierwsza kategoria, która rozróżnia nam zawodników. Odpowiednio również rywalizują panie.
Jak wyjaśnia dyrektor Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Zbigniew Richert, zasady gry w tenisa nie są wcale takie trudne:
Zbigniew Richert – dyrektor KOSiR: Rywalizujemy w zależności od ilości zdobytych punktów, ponieważ to jest trzecia edycja, więc najpierw jest losowanie w poszczególnych grupach, a dwie najlepsze osoby, dwóch najlepszych zawodników w każdej kategorii, jest rozstawianych. Później losowanie decyduje o tym jak wygląda drabinka, najciekawsze w naszym turnieju jest to, że można pierwszy mecz przegrać, zaraz się nie odpada z turnieju ponieważ jest druga drabinka, czyli gramy w tym systemie tak zwanym do dwóch przegranych, dopiero druga przegrana w turnieju dyskwalifikuje, wypada się z tabelki i dalej się nie gra.
Zorganizowanie Grad Prix ma za zadanie zachęcić do gry w tenisa i promować ten sport. Jednym z organizatorów wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy Remus, którego sekcja tenisa stołowego bardzo prężnie się rozwija.
Turniej trwa przez cały rok, w ogólnej klasyfikacji pod uwagę zostaną wzięte trzy najwyższe wyniki spośród czterech edycji. Ostatnie turniejowe spotkanie odbędzie się w listopadzie, wtedy też zostaną wyłonieni zwycięzcy.
Napisz komentarz
Komentarze